English | | Contact Us 
 
Programme by days
mart 2003
m t w t f s s
          7   8  9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
Programme by titles
National Palace of Culture Hall 1
Lumiere
   
PROGRAMME BY DAYS
07.03
Friday
10:00  CATCH ME IF YOU CAN Lumiere
13:30  BLOODY SUNDAY Lumiere
16:00  COLOURS OF HUNGER Lumiere
18:30  TEARS OF THE BLACK TIGER Lumiere
18:30  TIMECODE
18:30  WHOSE IS THIS SONG? Lumiere
18:30  THE SON'S ROOM
19:00  THE MAN WITHOUT A PAST National Palace of Culture Hall 1
19:30  WHAT TIME IS IT THERE?
21:00  BLUE GATE CROSSING
21:00  HOTEL
21:00  BANGKOK DANGEROUS Lumiere
08.03
Saturday
10:00  TALK TO HER Lumiere
13:30  DAUGHTER FROM YAN'AN Lumiere
16:00  DARK BLUE WORLD Lumiere
17:00  FALLING LEAVES
18:00  SOLARIS National Palace of Culture Hall 1
18:30  OPEN HEARTS
18:30  MONDAY MORNING Lumiere
19:00  JAGODA IN THE SUPERMARKET
19:30  BLUE GATE CROSSING
20:30  CATCH ME IF YOU CAN National Palace of Culture Hall 1
21:00  THE SUIT Lumiere
21:00  NAKED
21:15  ELLING
09.03
Sunday
13:30  TIMECODE Lumiere
16:00  DIVINE INTERVENTION Lumiere
17:00  PASTORALE
18:00  MONDAY MORNING Lumiere
18:30  DARK BLUE WORLD
18:30  THE CONFESSION
19:30  DIVINE INTERVENTION
20:30  28 DAYS LATER National Palace of Culture Hall 1
21:00  KEDMA
21:00  ALL ABOUT LILY CHOU-CHOU
21:00  MUSIC FOR WEDDINGS AND FUNERALS Lumiere
Top 
10.03
Monday
10:00  SOLARIS Lumiere
13:30  MUSIC FOR WEDDINGS AND FUNERALS Lumiere
16:00  HOTEL Lumiere
17:00  LIVED ONCE A SONG- THRUSH
18:30  MUSIC FOR WEDDINGS AND FUNERALS
18:30  LJUBLJANA
18:30  RUSSIAN ARK Lumiere
19:30  MONDAY MORNING
20:00  MULHOLLAND DRIVE National Palace of Culture Hall 1
21:00  DOG DAYS Lumiere
21:00  OPEN HEARTS
21:00  THE SUIT
11.03
Tuesday
10:00  28 DAYS LATER Lumiere
14:30  ELLING Lumiere
17:00  A NEW LIFE Lumiere
18:30  HARD GOODBYES:MY FATHER
18:30  THE CONFESSION
19:00  APOCALYPSE NOW REDUX National Palace of Culture Hall 1
19:15  EMIGRANTS Lumiere
19:30  TEARS OF THE BLACK TIGER
21:00  RUSSIAN ARK
21:00  OCCIDENT Lumiere
21:00  LILJA 4-EVER
12.03
Wednesday
10:00  FRIDA Lumiere
13:30  P.O.V.-POINT OF VIEW Lumiere
16:00  REMAKE Lumiere
16:00  SUNDAY EVENING Lumiere
17:00  THE OPTIMISTS
18:30  BALKAN SHAKESPEARE Lumiere
18:30  HOW HARRY BECAME A TREE
18:30  GRAZIA'S ISLAND Lumiere
18:30  LJUBLJANA
19:30  DARK BLUE WORLD
20:00  FRIDA National Palace of Culture Hall 1
21:00  FAMILY Lumiere
21:00  DIVINE INTERVENTION
21:00  LAST BALL Lumiere
21:00  THE SEAGULL'S LAUGHTER
13.03
Thursday
10:00  INTIMACY Lumiere
13:30  LILJA 4-EVER Lumiere
16:00  NEIGHBOURS Lumiere
16:00  WOMEN`S PRISON Lumiere
18:00  BLOODY SUNDAY National Palace of Culture Hall 1
18:30  VERONIKA'S DESTINY Lumiere
18:30  REMAKE
18:30  COOL AND CRAZY
18:30  DO FISH DO IT? Lumiere
19:30  KEDMA
20:30  TALK TO HER National Palace of Culture Hall 1
21:00  A NEW LIFE
21:00  RHAPSODY IN WHITE Lumiere
21:00  FALCONS
14.03
Friday
10:00  MULHOLLAND DRIVE Lumiere
10:15  MRS. DINOSAUR
11:30  EMIGRANTS
13:30  OPEN HEARTS Lumiere
15:00  A LEAF IN THE WIND
16:00  THE KITE Lumiere
16:00  GREEN CARD Lumiere
17:00  UNDER THE SAME SKY
18:00  INTIMACY National Palace of Culture Hall 1
18:30  HUKKLE
18:30  BLIND SPOT Lumiere
18:30  FORGIVE US
20:00  BELLISSIMA
20:00  SOLARIS
20:30  ONE CALORIE OF TENDERNESS National Palace of Culture Hall 1
21:00  QUITTING
21:00  THE LAST GREAT WILDERNESS Lumiere
21:30  THE RIVER
15.03
Saturday
10:00  ONE CALORIE OF TENDERNESS
11:30  CRAZY DAY
11:30  ROCKS AND CHOCOLATE
13:30  TOGETHER Lumiere
15:00  WARMING UP YESTERDAY\'S LUNCH
16:00  FAREWELL, LILLY Lumiere
16:00  PLEASANT DAYS Lumiere
17:00  THE ASSISTANT
18:00  THE SON'S ROOM National Palace of Culture Hall 1
18:30  JAGODA IN THE SUPERMARKET
18:30  JAPAN Lumiere
19:00  FINE DEAD GIRLS
19:30  BEIJING BICYCLE
20:00  CATCH ME IF YOU CAN
20:30  SPIDER National Palace of Culture Hall 1
21:00  THE LONGING
21:00  P.O.V.-POINT OF VIEW
21:00  OASIS Lumiere
16.03
Sunday
13:30  SPIDER Lumiere
16:00  HUKKLE Lumiere
18:30  RUSSIAN ARK Lumiere
18:30  A NEW LIFE
18:30  LILJA 4-EVER
19:00  YEAR OF THE DEVIL National Palace of Culture Hall 1
19:30  OASIS
20:00  28 DAYS LATER
21:00  BLOODY SUNDAY
21:00  HOTEL Lumiere
21:00  WAITING FOR HAPPINESS
Top 
17.03
Monday
14:00  THE SOUND OF BRAZIL Lumiere
16:30  ALL ABOUT MY FATHER Lumiere
18:30  THE TRESPASSER Lumiere
18:30  AUDITION
18:30  BEIJING BICYCLE
19:30  WAITING FOR HAPPINESS
21:00  TOGETHER
21:00  FIREWORKS Lumiere
21:00  THE SEAGULL'S LAUGHTER
18.03
Tuesday
14:00  TIMECODE Lumiere
16:30  WAITING FOR HAPPINESS Lumiere
18:30  THE LONGING Lumiere
18:30  WHAT TIME IS IT THERE?
18:30  THE SON'S ROOM
19:30  JAPAN
20:00  TALK TO HER
21:00  DOLLS Lumiere
21:00  GRAZIA'S ISLAND
21:00  FIREWORKS
19.03
Wednesday
14:00  HOTEL Lumiere
16:30  A SCENE AT THE SEA Lumiere
18:30  THE SUIT
18:30  HOW HARRY BECAME A TREE
18:30  NAKED Lumiere
19:30  THE SON'S ROOM
19:30  NAKED
20:00  BANGKOK DANGEROUS
21:00  DOLLS
21:00  THE LAST GREAT WILDERNESS
21:00  LOST IN LA MANCHA Lumiere
20.03
Thursday
14:00  THE RIVER Lumiere
16:30  ABSOLUT WARHOLA Lumiere
18:30  RUSSIAN ARK
18:30  THE SON Lumiere
18:30  WESTEND
18:30  FORKLIFT DRIVER KLAUS -THE FIRST DAY ON THE JOB
19:30  THE TRESPASSER
20:00  THUNDERBIRDS!
21:00  WARM WATER UNDER A RED BRIDGE
21:00  DOG DAYS
21:00  KIKUJIRO Lumiere
21.03
Friday
14:00  COOL AND CRAZY Lumiere
16:30  WESTEND Lumiere
16:30  FORKLIFT DRIVER KLAUS -THE FIRST DAY ON THE JOB Lumiere
18:30  THE "MISS STONE AFFAIR" Lumiere
18:30  STARRING STEFAN DANAILOV Lumiere
18:30  THE TRESPASSER
18:30  YOUNG AT HEART Lumiere
18:30  THE SOUND OF BRAZIL
19:30  HOW HARRY BECAME A TREE
20:00  TIMECODE
21:00  THUNDERBIRDS!
21:00  AUDITION Lumiere
21:00  DESERT MOON
22.03
Saturday
14:00  BLUE GATE CROSSING Lumiere
16:30  DIVINE INTERVENTION Lumiere
18:30  THE SON
18:30  ALL ABOUT MY FATHER
19:30  INTIMACY
20:00  SPIDER
21:00  TIMECODE
21:00  A SCENE AT THE SEA
21:00  ALL ABOUT LILY CHOU-CHOU Lumiere
23.03
Sunday
14:00  DESERT MOON Lumiere
16:30  BEIJING BICYCLE Lumiere
18:30  TALK TO HER
18:30  BREAD OVER THE FENCE Lumiere
18:30  IN WHITEST SOLITUDE Lumiere
18:30  ABSOLUT WARHOLA
19:30  A NEW LIFE
20:00  THE MAN WITHOUT A PAST
21:00  WARM WATER UNDER A RED BRIDGE Lumiere
21:00  HOTEL
21:00  KIKUJIRO
Top 
24.03
Monday
18:00  THE SOUND OF BRAZIL
18:00  LUCKY BREAK Lumiere
18:30  GRAZIA'S ISLAND
20:00  APOCALYPSE NOW REDUX
20:30  LUCKY BREAK Lumiere
21:00  A NEW LIFE
25.03
Tuesday
18:30  THE SON'S ROOM
18:30  PLEASANT DAYS
20:00  LUCKY BREAK
21:00  THE SOUND OF BRAZIL
21:00  INTIMACY
26.03
Wednesday
18:00  DARK BLUE WORLD
18:30  DIVINE INTERVENTION
20:00  APOCALYPSE NOW REDUX
20:00  MULHOLLAND DRIVE
21:00  THE MAN WITHOUT A PAST
27.03
Thursday
18:30  ELLING
18:30  TOGETHER
20:00  RHAPSODY IN WHITE
21:00  MUSIC FOR WEDDINGS AND FUNERALS
21:00  MULHOLLAND DRIVE
 
© 2003 Production Company "Art Fest" Idea & Research - created by